Діагностика раку

Діагностика раку на ранніх стадіях дає найкращий шанс для лікування. Маючи це на увазі, поговоріть зі своїм лікарем про те, які типи діагностики раку можуть бути доречними для вас.

Для кількох видів раку, дослідження показують, що скринінгові тести можуть врятувати життя шляхом ранньої діагностики раку. Для інших видів раку скринінгові тести рекомендуються тільки для людей з підвищеним ризиком до захворювання.

Різні медичні організації мають рекомендації щодо скринінгу на рак. Перегляньте різні рекомендації з лікарем і разом ви зможете визначити, що найкраще для вас, виходячи з ваших власних факторів ризику розвитку раку.

Діагноз раку

Ваш лікар може використовувати один або кілька підходів для діагностики раку.

Фізичний іспит. Ваш лікар може відчувати деяких ділянках тіла певні скупчення, грудки, що можуть вказувати на пухлину. Під час фізичного обстеження лікар може шукати аномалії, такі як зміни кольору шкіри або збільшення органу, що може свідчити про наявність раку.

Лабораторні дослідження. Лабораторні тести, такі як аналіз сечі та крові, можуть допомогти вашому лікареві визначити порушення, які можуть бути викликані раком. Наприклад, у людей з лейкемією загальний аналіз крові, який називається повним аналізом крові, може виявити незвичайне число або тип лейкоцитів.

Тестування зображень. Випробування зображення дозволяють лікареві досліджувати ваші кістки та внутрішні органи неінвазивним шляхом. Візуалізаційні тести, що використовуються при діагностиці раку, можуть включати комп’ютерну томографію (КТ), сканування кісток, магнітно-резонансну томографію (МРТ), сканування позитронно-емісійної томографії (ПЕТ), ультразвук і рентгенівське дослідження.

Біопсія. Під час біопсії ваш лікар збирає зразок клітин для тестування в лабораторії. Існує кілька способів збору вибірки. Яка процедура біопсії правильна для вас залежить від типу раку та його розташування. У більшості випадків біопсія є єдиним способом остаточно діагностувати рак.

У лабораторії лікарі розглядають зразки клітин під мікроскопом. Нормальні клітини виглядають однорідними, з подібними розмірами і впорядкованою організацією. Ракові клітини виглядають менш впорядковано, з різними розмірами і без видимої організації.

Стадії раку

Після того, як рак діагностується, ваш лікар буде працювати для визначення стадії раку. Лікар, знаючи вашу стадію раку, щоб визначити ваші варіанти і шанси на лікування.

Постановочні тести та процедури можуть включати тести на візуалізацію, такі як сканування кісток або рентгенівські промені, щоб перевірити, чи рак поширився на інші частини тіла.

Стадії раку зазвичай вказуються римськими цифрами — I-IV, причому більш високі цифри вказують на більш розвинений рак. У деяких випадках стадія раку вказана за допомогою букв або слів.

Лікування

Доступно багато методів лікування раку. Протипухлинні препарати і ваші варіанти лікування залежатимуть від декількох факторів, таких як тип і стадія вашого раку, ваше загальне здоров’я і ваші уподобання. Разом з вами і вашим лікарем можна зважити переваги та ризики кожного лікування раку, щоб визначити, що для вас найкраще.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *